ادویه ها جز جدا نشدنی آشپزی هستند. طعم دهنده‌های گیاهی خالص که برای عطر و طعم بخشیدن به غذاها استفاده می‌شوند.

ادویه تنها یک طعم دهنده به غذا نیست. بلکه یک چاشنی برای ایجاد ذائقه غذایی است. یک ذائقه غذایی خوب، ماحصل استفاده از ادویه‌جات مرغوب و معطر ساده و یا ترکیبی است که در فرایند تولید آن، رنگ، مزه و طعم آن تغییری نکند.
در صنایع غذایی رزماری، به منظور حفظ رنگ، مزه و طعم ادویه‌ها، محصول خریداری شده از بدو انتخاب و خرید، کدگذاری، آزمایش و در هر مرحله ازتولید، بررسی و آزمایش می‌شود ودر صورت مشاهده هرگونه تغییر در کیفیت، از روند تولید جلوگیری و ایرادات برطرف می‌گردد.

 

کیفیت: اولین شاخص مورد توجه در صنایع غذایی رزماری است. کیفیت در مجموعه‌ی رزماری، مجموعه‌ای از صفات و ویژگی‌های یک ماده غذایی است که بر میزان پذیرش آن نزد خریدار و مصرف کننده مؤثر است و آن را از دیگر ویژگی‌های مواد غذایی متمایز می‌کند.
برای تهیه ادویه‌جات، ما با اتکا به دانش و توانمندی متخصصان شاغل در صنایع غذایی رزماری، بهترین مواد اولیه از مناطق مهم و برتر تولیدی، مثل هندوستان، پاکستان، بنگلادش و چین به صورت خام خریداری کرده و بعد از آزمایش اولیه از سوی کارشناس بهداشت و مسؤل فنی کارخانه، محصول خریداری شده به تناسب فرآیند تولید، وارد بخش آسیاب می‌گردد.
برای آسیاب، هر محصول به صورت جداگانه وارد اتاق‌های مجهز به دستگاه‌های تهویه قوی می‌شوند، و متصدیان این بخش، محصول تهیه شده را بر اساس متدولوژی تعریف شده آسیاب و در ظروف مخصوص برای عملیات پرتودهی قرار می‌دهند.
به منظور ایجاد ایمنی و ارتقا زمان ماندگاری و کیفیت محصول، تمامی ادویه‌جات این شرکت، با استفاده از یکی از مؤثرترین روش‌های میکروب‌زدایی، پرتو دهی می‌شوند.

 

پرتو دهی: یک فرایند سرد و غیر شیمیایی است که در آن پرتوهای یونیزه کننده بر اساس استانداردهای تعریف شده به داخل مواد غذایی نفوذ کرده و میکرو ارگانیست‌ها، حشرات و آفات را از بین برده و یا از تولید مجدد آنها جلوگیری می‌کنند.
در این فرایند احتمال آلودگی مجدد مواد غذایی به شدت کاهش یافته و زمان نگهداشت و کیفیت محصول بدون آنکه در طعم و مزه آن تغییری ایجاد کند حفظ می‌شود.
بعد از عملیات پرتودهی، محصول پرتو دیده مجدد از سوی کارشناس بهداشت و مسوول فنی کارخانه آزمایش می‌گردد و در صورت تایید مجوز انتقال به بخش بسته بندی صادر می‌گردد.

محصولات

پودر فلفل قرمز

اطلاعات بیشتر

پودر دارچین

اطلاعات بیشتر

پودر زردچوبه

اطلاعات بیشتر